apeks.pl

Blog poświęcony jest modzie, urodzie i pielęgnacji.

Moda

Jak wybrać dobry krem do twarzy?

Jak wybrać dobry krem do twarzy?

Na rynku kosmetyków znaleźć można naprawdę ogromną ofertę najróżniejszych produktów. Półki przeciętnego sklepu uginają się od szamponów, balsamów czy też peelingów i odżywek. Jak się jednak okazuje, zdecydowanie najważniejszy z nich wszystkich jest dobry krem do twarzy. Z jakiego powodu to właśnie skóra twarzy musi być szczególnie chroniona, a także czym się powinien cechować dobry krem do jej pielęgnacji?

Czy trzeba stosować krem do twarzy?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, w jak ogromnym zagrożeniu trwa przez cały czas skóra na twarzy. Ludzie nie mają pojęcia, z czym się ona zmaga i jak wielkim niebezpieczeństwom stawia czoła.
Przede wszystkim zauważyć trzeba to, że skóra na twarzy cały czas jest odsłonięta. Każdy fragment ciała w mniejszym lub większym stopniu chroniony jest odzieżą, lecz nie skóra na twarzy. To właśnie ona zmaga się z silnym promieniowaniem UV ze słońca, narażona jest na kurz i brud, często na chemikalia, smog, a także na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Nic więc dziwnego, że tak szybko ulega ona zniszczeniu, pojawiają się na niej zmarszczki i inne defekty. Można jednak tego wszystkiego uniknąć, jeśli tylko stosować się będzie odpowiedni krem. Czym się on powinien charakteryzować?

Najczęstsze problemy skóry na twarzy

Jak więc widać lista zagrożeń, z którymi zmagać się musi skóra twarzy, jest naprawdę długa. Warto więc dowiedzieć się teraz, jakie konkretnie problemy mogą one powodować.
Nie da się ukryć, że największym problemem jest wysuszona skóra. Jeśli nie będzie się w niej znajdowała odpowiednia ilość wody, skóra stanie się sztywna, narażona na pękanie, a także pojawiać się mogą na niej bardzo szybko zmarszczki.
Oczywiście na tym nie koniec problemów skórnych, które mogą się pojawić. Inną równie częstą przypadłością jest tzw. skóra trądzikowa. Jeśli zaburzone zostanie na niej wydzielanie sebum przez gruczoły łojowe, dojdzie do zakażenia i w efekcie tego pojawienia się na skórze trądziku.

Wybieramy krem do twarzy nawilżający

Skóra twarzy to nie tylko zagrożony fragment ciała, lecz dodatkowo taki, który może być objęty poważnymi przypadłościami. Jak sobie z nimi można radzić? Zdecydowanie najlepszym wyjściem jest wykorzystywanie różnego rodzaju kremów.
Kluczowy jest tu tak naprawdę krem mocno nawilżający do twarzy, a także ten, który posiadać będzie właściwości oczyszczające. Jeśli skóra cały czas będzie doskonale nawilżona, a dodatkowo usuwane z niej będą wszystkie zanieczyszczenia włącznie z nadmiarowym sebum, uda się ochronić ją przed dwoma największymi szkodliwymi problemami. Dodatkowo takie kremy powinny mieć w swoim składzie duże ilości witamin i mikroelementów, dzięki czemu skóra będzie mocna i dobrze odżywiona.

Udostępnij