Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

O czym musisz pamiętać, farbując włosy w domu?

25 lipca 2023 farbowanie

Prawidłowo wykonana koloryzacja w domu pozwoli Ci uzyskać doskonały efekt. Wystarczy, że odpowiednio dobierzesz kosmetyk koloryzujący i nie zapomnisz o kilku, ważnych elementach, wpływających na dobrą organizację. To może być łatwe.

Koloryzacja włosów w domu – wybierz odpowiednią farbę

Wśród szeroko dostępnych produktów koloryzujących włosy, dedykowanych do użytku w domu możemy mówić o kosmetykach do koloryzacji trwałej oraz całkowicie zmywalnych produktach, odpowiednich jeśli chcesz chwilowo zmienić kolor swoich włosów. Kosmetyki o trwałym efekcie utrzymują się na włosach do ośmiu tygodni, zachwycając promiennością i blaskiem uzyskanego odcienia oraz doskonałym efektem maskowania siwych włosów. Podobnie działają kosmetyki koloryzujące o trwałości koloru do blisko trzydziestu myć. Jeśli chcesz, by Twoja koloryzacja włosów w domu wyglądała perfekcyjnie i profesjonalnie, dobierz odcień do swojego typu urody.

Co jest ważne przed koloryzacją włosów w domu?

Poza wyborem rodzaju farby do koloryzacji włosów oraz dokładnym określeniem składników odżywczych, znajdujących się w produkcie barwiącym i odżywiającym ważne jest określenie, czy składniki produktu nie powodują u Ciebie reakcji alergicznej. Dwie doby przed wykonaniem koloryzacji przeprowadź test uczuleniowy na składniki preparatu. Wystarczy, że niewielką ilość farby, której zamierzasz użyć nałożysz na skórę za uchem i odczekasz tak długo, jak producent rekomenduje trzymać farbę na włosach. Jeżeli nie pojawi się swędzenie, pieczenie i inne reakcje alergiczne w ciągu dwóch dób możesz bezpiecznie użyć farby do włosów. 

Koloryzacja w domu krok po kroku – co jest ważne?

Przed przystąpieniem do koloryzacji przygotuj sobie niezbędne akcesoria. Weź starszy ręcznik, który możesz zabrudzić farbą, rękawiczki lateksowe, miseczkę, potrzebną do rozrobienia farby oraz grzebień. Włosy przetłuszczone, posiadające naturalną warstwę sebum doskonale współpracują z farbą i posiadają dodatkowo warstwę ochronną przed uszkodzeniami. Podczas domowej koloryzacji nakładaj farbę na odrosty na czas dłuższy o 10 minut w porównaniu z czasem działania farby na niższe partie włosów. Wmasuj farbę dokładnie po równomiernym nałożeniu tak, by powstała piana. Przestrzegaj zaleceń producenta, dotyczących czasu trzymania farby na włosach. Po zmyciu zastosuj dołączoną odżywkę. 

Po koloryzacji włosów w domu – o tym musisz pamiętać

Koloryzacja włosów w domu jest szybkim sposobem na zmianę koloru pasm i przykrycie siwych odrostów, jednak sama koloryzacja nie stanowi gwarancji perfekcyjnego wyglądu fryzury. Dbaj o włosy farbowane na co dzień, stosując specjalistyczne kosmetyki. Regularnie odżywiaj kolor i regeneruj kosmyki z pomocą odpowiednio dobranych produktów. Szampon dobieraj do specyfiki skóry głowy, natomiast odżywkę używaj zgodnie z potrzebami włosów. Wysokiej jakości kosmetyki pozwolą Ci zadbać o kondycję włosów farbowanych, zapewniając wsparcie odbudowy ich struktury oraz dogłębnie je nawilżając. Dzięki temu Twoje włosy, farbowane w domu zachowają piękny blask i widocznie dobrą kondycję. Zwróć uwagę na konieczność regularnego stosowania kosmetyków odżywiających. Dzięki nim możesz cieszyć się długotrwałym efektem koloryzacji, podobnym do pracy profesjonalisty w salonie fryzjerskim. 

Redakcja apeks.pl

Zespół naszych redaktorów to grupa pasjonatów w dziedzinie mody, pielęgnacji i urody. Nasz blog to internetowa przestrzeń, gdzie skupiamy się na tematach związanych z wyglądem i dbałością o siebie. Jesteśmy miejscem dla osób zainteresowanych nowymi trendami, najlepszymi produktami na rynku oraz praktycznymi wskazówkami dotyczącymi pielęgnacji i stylizacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

kosmetyk do makijażu ust
farbowanie
produkt do trwałej koloryzacji włosów

Jesteś zainteresowany reklamą?