Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Dowiedz się, jaki jest twój typ urody

17 lutego 2023 typ urody zima


Czy wiesz, jaki typ urody reprezentujesz? Może interesujesz się tym, jak dobierać najlepsze kosmetyki i jak podkreślić swoje naturalne piękno. To bardzo ważne, aby w tej kwestii nie kierować się bezmyślnie trendami, ale wybierać to, w czym dobrze się czujemy i wyglądamy atrakcyjnie. Niektóre panie przekonały się, że istnieje coś takiego jak podział urody na pory roku. Oznacza to, że każda z nas ma pewien kolor cery, oczu i włosów, które zebrane w całość pozwalają określić, jakim typem urody jesteśmy.

Ustalamy typ urody – czym się sugerować?

Należy brać pod uwagę kilka cech, a nie tylko jedną z nich, np. wyłącznie kolor oczu nigdy nie będzie świadczył o tym, jaki typ urody prezentujemy. Dopiero w zestawieniu z oprawą oczu oraz barwą cery i włosów jesteśmy w stanie to ustalić. Jeżeli patrzysz w lustro i trudno ci ustalić swój typ urody, pomogą ci dodatkowe informacje.

Typ urody jesień to ciepły lub neutralny odcień skóry. Może mieć ona „brzoskwiniowe” zabarwienie, nigdy jednak nie jest różowa. Cera pani jesień jest czasem bardzo jasna, a czasem ciemna, ale zawsze są na niej piegi. Trzeba przyznać, że to oryginalny typ urody, który warto podkreślać w umiejętny sposób. Jeśli trudno ci określić, jaki jest twój
typ urody, nie martw się, ponieważ istnieje wiele sposobów, aby to ustalić. Odpowiedź na kilka pytań daje już pewien obraz. Jeżeli chcesz znaleźć na typ urody test w Internecie, przekonasz się, że to skuteczny sposób dający pewność i pomagający ustalić, jakie kosmetyki będą najlepsze. Spojrzysz wtedy na siebie nieco innym okiem.

Właściwa pielęgnacja

A jaki jest typ urody zima? To bardzo wyrazista uroda, której znakiem charakterystycznym jest kontrast. Włosy często są czarne lub mają bardzo ciemną, brązową barwę. Oczy to odcienie niebieskiego, zielonego lub brązowego. Interesująco kontrastuje z nimi bardzo blada, nawet alabastrowa, cera.

Kiedy mamy świadomość co do nas pasuje, możemy znacznie lepiej dobierać kosmetyki i cieszyć się niepowtarzalnym efektem. Warto jest też doceniać swoją naturalną urodę i podkreślać jej mocne strony, są też sposoby na to, aby zamaskować mankamenty. Zawsze trzeba pamiętać o tym, że podstawą pielęgnacji jest dobrze nawilżona, zdrowa cera. Dbaj więc o swoją skórę stosując odpowiednie kremy i preparaty, które będą ją odżywiać. Możesz też wykonywać domowe maseczki, które zawsze są dobrym pomysłem na zrównoważoną pielęgnację. Pamiętaj o tym, że nadmiar kosmetyków nie jest wskazany, dlatego lepiej pamiętać o umiarze.

Redakcja apeks.pl

Zespół naszych redaktorów to grupa pasjonatów w dziedzinie mody, pielęgnacji i urody. Nasz blog to internetowa przestrzeń, gdzie skupiamy się na tematach związanych z wyglądem i dbałością o siebie. Jesteśmy miejscem dla osób zainteresowanych nowymi trendami, najlepszymi produktami na rynku oraz praktycznymi wskazówkami dotyczącymi pielęgnacji i stylizacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

perły bransoletka
koszulki nocne
Czerwień w modzie

Jesteś zainteresowany reklamą?