Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Pyszne dania obiadowe – jak zjeść smacznie i zdrowo?

17 lutego 2023 pyszne dania


Niestety wiele osób z powodu braku czasu i ciągłego zabiegania nie może pozwolić sobie na przygotowanie smacznego i zdrowego dania obiadowego każdego dnia. Ludzie żyją w biegu i bardzo często jedzą na mieście, a to sprzyja pladze otyłości. Niestety jedzenie nieregularne i posiłków o wysokiej kaloryczności może odbić się nie tylko na figurze, ale także na zdrowiu. Dlatego też warto zapoznać się z kilkoma zasadami tworzenia dań obiadowych smacznych, szybkich i zdrowych.

Jak przygotować pyszne i zdrowe danie obiadowe?

Regularne jedzenie posiłków jest kluczem do utrzymania optymalnej masy ciała i dobrego samopoczucia. Niestety zbyt długa przerwa między kolejnymi posiłkami będzie odbijała się negatywnie na organizmie. Taka przerwa spowoduje spadek glukozy, rozdrażnienie i gwałtowny spadek energii. Pojawi się zjawisko „wilczego głodu”, kiedy to ludzie sięgają po przekąski i niezdrowe produkty.
Pyszne danie obiadowe powinno składać się z pełnowartościowych składników bogatych w minerały i inne wartości odżywcze. Pyszne dania, które ponadto są zdrowe powinny zawierać:
• pełnowartościowe białko – jego źródłem mogą być ryby, mięso, nabiał lub nasiona roślin strączkowych,
• węglowodany złożone – ich źródłem są kasze, ryż, ziemniaki oraz pełnoziarniste makarony,
• zdrowe tłuszcze – ich źródłem są orzechy, awokado, oliwa z oliwek lub olej z pestek winogron,
• porcję warzyw.

Pyszny i zdrowy obiad – łosoś z warzywami lub kurczak z ryżem

Jest wiele rozmaitych przepisów na stworzenie pysznego dania obiadowego zgodnie z wspomnianym wcześniej rozbiciem na poszczególne składniki odżywcze. Przykładem prostego dania może być łosoś z warzywami oraz kaszą gryczaną lub kurczak z ryżem i warzywami. W tych daniach można bowiem znaleźć źródło białka, zdrowych tłuszczów oraz węglowodanów złożonych. Przygotowanie takich dań nie jest skomplikowane i poradzą sobie z nimi nawet osoby, które nie lubią spędzać godzin w kuchni. Co ważne, takie dania można z powodzeniem spakować do pracy i zjeść na drugi dzień. Duża porcja białka oraz błonnika zapewnią sytość na naprawdę wiele godzin. Po takich daniach obiadowych można uniknąć ochoty na podjadanie, co jest zmorą osób będących na diecie. Porcja węglowodanów zapewni natomiast energię i dobre samopoczucie na cały dzień.

Czy warto inwestować w catering dietetyczny, by móc jeść świeżo, smacznie i zdrowo?

Catering dietetyczny to bardzo popularna alternatywa dla osób, które nie mają czasu lub nie potrafią gotować, a zależy im na jedzeniu pełnowartościowych posiłków. Dieta pudełkowa może pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów bez uczucia ciągłego głodu. Oferta firm cateringowych jest ogromna, więc czasami warto z niej skorzystać.

Pyszne danie obiadowe nie musi być trudne do przygotowania. Należy tylko pamiętać o podstawowych zasadach zdrowego żywienia, by wyczarować danie smaczne, proste i zdrowe.

Redakcja apeks.pl

Zespół naszych redaktorów to grupa pasjonatów w dziedzinie mody, pielęgnacji i urody. Nasz blog to internetowa przestrzeń, gdzie skupiamy się na tematach związanych z wyglądem i dbałością o siebie. Jesteśmy miejscem dla osób zainteresowanych nowymi trendami, najlepszymi produktami na rynku oraz praktycznymi wskazówkami dotyczącymi pielęgnacji i stylizacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

perły bransoletka
koszulki nocne
Czerwień w modzie

Jesteś zainteresowany reklamą?