apeks.pl

Blog poświęcony jest modzie, urodzie i pielęgnacji.

Moda

Podrażnienie skóry po goleniu – jak ich uniknąć?

Podrażnienie skóry po goleniu – jak ich uniknąć?

Golenie włosków na ciele to jedna z podstawowych form dbania o wygląd. Czynność ta wykonywana jest nie tylko przez panów, lecz także przez kobiety. Powszechnie golimy skórę na twarzy, nogach, a także w okolicy bikini. Niestety bardzo często podczas golenia pojawia się na skórze podrażnienie. Z jakiego powodu tak się dzieje i jak można tego uniknąć?

Podrażnienia po goleniu — jakie są przyczyny?

Podrażnienie skóry po goleniu to zdecydowanie nic miłego. Skóra staje się czerwona, boli i piecze. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się nad tym, co może być przyczyną takiego stanu. Zanim więc przejdzie się do omawiania konkretnych rozwiązań w zakresie łagodzenia podrażnień powstałych po goleniu włosków, trzeba się najpierw zastanowić, jakie są tego przyczyny.
Zdecydowanie najczęstszą przyczyną podrażnień jest wykorzystywanie do golenia starej i zużytej maszynki. Z biegiem czasu jej ostrza zaczynają się tępić i pomimo tego że nadal będą ścinały włoski, będą również powodowały podrażnienie skóry.
Drugim bardzo często występującym powodem jest golenie na sucho. Jeśli nie użyje się do golenia specjalnej pianki, żelu czy też innego sposobu na to, aby cały czas mieć wilgotną skórę podczas golenia, z całą pewnością dojdzie do jej podrażnienia.
Ostatnią przyczyną jest nieprawidłowa technika golenia. Jeśli ostrza będą przyciskane do skóry zbyt mocno, a pociągnięcia będą intensywne i nagłe, nawet najlepsza maszynka spowoduje podrażnienie skóry.

Jak unikać podrażnień po goleniu?

Kluczowa w zakresie unikania podrażnień po goleniu jest odpowiednia technika golenia, lecz także używana maszynka. Dobra i ostra maszynka to podstawa, a oprócz niej koniecznie trzeba używać wysokiej jakości nawilżającego żelu lub pianki.
Co jednak zrobić w sytuacji, gdy skóra ulegnie takiemu uszkodzeniu? Zdecydowane najlepiej zastosować specjalny krem na podrażnienia po goleniu. Zawiera on w swoim składzie liczne substancje łagodzące i nawilżające, które są w stanie uśmierzyć ból i pieczenie. Co więcej, dzięki ogromnej ilości składników mineralnych i witamin, tego rodzaju krem znacznie przyspiesza gojenie się ran i procesy regeneracyjne w skórze. Podrażnienie nie tylko przestanie doskwierać i wywoływać dyskomfort, lecz będzie także szybko zanikało.
Jakie substancje powinny być obecne w takim kremie? Jeśli będzie się go chciało kupić, warto zwrócić uwagę, czy będzie on zawierał aloes, mocznik, glicerynę i rumianek. Wszystkie te składniki mają naprawdę dobroczynny wpływ na podrażnioną skórę.

Udostępnij