apeks.pl

Blog poświęcony jest modzie, urodzie i pielęgnacji.

Moda

Jak pozbyć się cieni pod oczami?

Jak pozbyć się cieni pod oczami?

Każdy chce posiadać piękną, zdrową i doskonale prezentującą się skórę twarzy. Niestety bardzo często pojawiają się na niej pewne defekty, które trudno jest naprawić. Doskonałym tego przykładem mogą być powszechnie występujące cienie pod oczami. Czym one są spowodowane i jak można ich uniknąć?

Cienie pod oczami przyczyny powstawania

Przed rozpoczęciem walki z cieniami pod oczami trzeba się najpierw dowiedzieć, jakie są przyczyny ich powstawania. Wiedza ta może pozwolić w bardzo prosty sposób usunąć ten problem. Często bowiem wystarczy tylko namierzyć przyczynę i wszystko staje się jasne.
Jakie są zatem najczęstsze przyczyny powstawania sińców pod oczami? Nie da się ukryć, że zdecydowanie najczęściej pojawiają się one w wyniku braku odpowiedniej ilości snu, przemęczenia czy też nadmiernego stresu. Co więcej, sińce mogą być efektem wielogodzinnej pracy przy komputerze, nieodpowiedniej diety, a także picia zbyt dużej ilości kawy, alkoholu, a nawet herbaty. Oczywiście pamiętać trzeba także o tym, że mogą one być efektem różnych chorób np. anemii, a także schorzeń nerek lub wątroby.

Jak zniwelować cienie pod oczami?

Skoro wiadomo już, jakie są najczęstsze przyczyny cieni pod oczami, trzeba się teraz dowiedzieć, jak można je zniwelować. Czy są jakieś skuteczne metody walki z takim defektem na skórze? Jak pozbyć się cieni pod oczami?
Usuwanie cieni pod oczami należy rozpocząć przede wszystkim od usunięcia potencjalnych przyczyn. Warto więc zadbać o to, aby dobrze się wysypiać, a także, aby ograniczyć w swoim życiu stres. Co również niezwykle istotne, warto zwrócić uwagę na swoją codzienną dietę. Kluczowe jest wyeliminowanie z niej przetworzonych produktów, dużej ilości cukru, a także nadmiernego picia kawy lub herbaty oraz oczywiście alkoholu.
Rzecz jasna samo ograniczenie przyczyn powstawania cieni pod oczami nie przyczyni się od razu do tego, że z dnia na dzień one znikną. Skóra potrzebować będzie nieco czasu, aby się zregenerować i poprawić swój wygląd. To właśnie dlatego tak ważne jest rozpoczęcie stosowania w tym czasie specjalnych kremów pod oczy. Dzięki bogatemu w witaminy i składniki mineralne składowi możliwe będzie przyspieszenie regeneracji skóry i spowodowanie, że cienie pod oczami szybciej znikną. Kluczowe jest jednak w tym wypadku to, aby w kremie zawarte były takie witaminy jak K i A. Co więcej, zalecane jest także, aby krem miał właściwości nawilżające, co pozwoli uzyskać znacznie lepszą elastyczność skóry i zabezpieczy ją przed pojawianiem się kolejnych defektów.

Udostępnij